444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe
/ankara-patent-tescil.aspx

Ankara Patent Tescil

Ankara Patent Tescil

Ankara patent tescil konusunda hizmet alarak buluşu veya icadını tescil ettirmek isteyen kişi veya kuruluşlar vekillik eden Ankara firmalarıdır. Ankara Patent Vekillik firmamız, siz buluş sahiplerimize, buluşların diğer kişiler tarafından kullanılamaması açısında tescil edilerek korunması için danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Ankara patent tescili kuruluşumuz Sistem Patent, tescil için yetkili merciler tarafına müracaat sahipleri adına gerekli işlemleri yapabilme yetkisini elinde buldurmaktayız. Buluşların tescil alması açısından danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.
 
Ankara marka patent vekillik firmamız, icatların korunmaya alınması, tescil sağlanan hakların korunması, tescilli icatların başka kişiler nezdinde icra edilmesine mani olunması, ihlal edilen patentler hakkında gerekli kişiler aleyhinde yasal işlem başlatılması ve daha pek çok işlemleri yürütmektedir.
 
Patent; geliştirmenin veya icadın koruma kapsamına alınması için tescili sürecidir. Bu tür buluşların tescili, zor ve birazda sabırlı olunması gereken işlemler bütünüdür. Bu konuda tüm işlemler, sizlerin açısından Sistem Patent patent vekili firmamızın danışmanlığından yürütülmekte ve buluşta yer alan tekel yürütme haklarınızı elde etmeniz doğrultusundan hizmet vermekteyiz.
 
Vekil Firmamızın sizlere sunduğumuz danışmanlık Hizmetimiz kapsamında;

Patent Tescil Kriterleri

  1. Yeni Olması: Bu özellik, müracaat öncesi tescil konu icadın herhangi bir yerde fark etmez bir şekille toplum tarafında bilgi verilmemiş olması anlamına gelir. Yenilik özelliğinin süresi 1 senen şeklinde karara bağlanmıştır.
  2. Endüstriye Alanında Uygulanabilirlik: Müracaatı edilecek icadın ütopik fikir eseri olmaması endüstride uygulamaya konabilir ürün olması ve müracaat tarihinden 4 sene içinde imalatına başlanılması anlamı taşır.
  3. Buluş Basamağı: Uygulamaları değişik statüde olarak yeni buluş elde etme imasına gelir. Bu konuda konu uzmanlarınca direk akla getirilerek üretilemeyecek durumunu belirtir. Buda patent tescili açısından gerekli görülmekte ve farklı koşullar çerçevesinde koruma sağlayan Faydalı Model Belgesi'nde zorunluluk teşkil etmez. 
Sistem Patent Ankara patent tescil şirketimiz buluşların tescil edilmesi konusunda sizlere tüm desteği sağlamaktadır. Benzer yazılara bakınız:
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.