444 22 41
 • İngilizce
 • Almanca
 • Türkçe

Ankara Marka Tescili

Ankara marka tescili

Marka, işletmenizi temsil eden bir isim, işaret veya logolardır. Marka sahibi tarafından ürün veya hizmetlerini farklı diğer kullanılan ürün ve hizmetlerden ayırt etmek için kullanılan bir kelime, sembol, logo, slogan veya bunların bir kombinasyonlarını kendi ürünlerin veya hizmetlerini tanımlamak için kullanılır. 
 
Ankara ‘da aktif olarak faaliyet gösteren bir şirketseniz ve markanız tescilli değilse Ankara ilinde aktif olan diğer firmalar ile aldatıcı yönde benzer olan mevcut bir marka, müşerinin  algı karışıklığına neden olur. Bu doğrultuda tescilli olan marka diğer marka sahibinden avantajlıdır. Çünkü markasının tescilli olmasından doğan haklar ile dava açma ve ihtar çekme şeklinde yasal yollara başvurarak markasının kullanımının devamını elde eder.
 
Tescil başvurusunun yapılmış olduğu tescilli bir markayla aynı veya aldatıcı bir şekilde benzer olan herhangi bir marka tescil edilemez. Kullandığınız markanız tescil edilme ihtimalinin yüksek olması için başvurulacak söz konusu markanın diğer kullanılan markalardan ayırt edici olup olmadığına dair kontrol yapılması işlemi uzmanlarca yapılır. Çünkü benzerlik araştırması domain araştırması gibi değildir. Çok yönlü araştırma gereklidir: görsel benzerlik, anlama benzerliği ve fonotik benzerlik şeklinde inceleme yapılır. Ankara marka tescili ofisimize başvuru yapmanızı öneririz. Alanında uzman ekibimiz sizlere destek verecektir. Bize başvurmanız halinde takip ettiğimiz birtakım prosedürler söz konusudur. 

Ankara Marka Tescil Ofisi İzlenilen Prosedürler;

 1. Adım: Marka Ön Araştırması
 2. Marka ön araştırma, işletme adınızın veya logonuzun zaten kayıtlı diğe markalara benzeyip benzemediğini kontrol etmektir. Aktif olarak hizmet verdiğiniz veya üretim yaptığınız  veya hedeflediğiniz söz konusu faaliyet alanına göre belirlenen marka sınıfı veya marka sınıfları altında kayıtlı benzer  markaların olup olmadığını kontrol etmek için bu araştırma yapılır. Bu araştırma sonucu bilgileri tarafınıza iletilir.
 3.  Adım: Gerekli Belgelerin talebi 
 4. Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapılmadan önce sizden marka tescili için gerekli belgeler talep etmekteyiz. Bu belgeler konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 5. Adım: Türk Patent ve Marka Kurumuna Başvuru
 6. Marka başvurusu için istenilen talebin tarafımıza iletilmesi ile marka başvurusu en hızlı şekilde gerçekleştirilir.
 7. Adım: Marka Tescil Belgesi
 8. Markanız ayırt edici olmasının Türk Patent ve Marka Kurumunun onaylaması ile markanız bültende yayınlanması süresince itiraz gelmez ise markanız tescil edilir. İtiraz gelmesi halinde itiraza karşı görüş marka sahibine bilgi verilmesinin ardından talebi üzerine hazırlanır. Tüm muhalefetlerin kaldırılmasıyla markanız tescile hak kazanır.

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.